13 grudnia 2016 – Strajk Obywatelski

Region wielkopolski włącza się w ogólnopolską akcję Strajk Obywatelski w godzinach popołudniowych i wieczornych we wtorek 13 grudnia. Miejscowe wydarzenia (akcje flagowe, namioty KOD, rozdawanie ulotek i gazetek) odbędą się w miastach będących siedzibami istniejących grup lokalnych. W Poznaniu planujemy przemarsz w centrum miasta w godzinach 19:30-21:00; jego kulminacyjną częścią będzie pikieta połączona z happeningiem pod poznańskim biurem PiS (Św. Marcin 43). Szczegółowy plan wydarzenia zostanie przedstawiony w najbliższym czasie. Chcemy, żeby manifestacja była głośna i dynamiczna, dlatego zachęcamy Was wszystkich do włączania się w organizację i zgłaszanie pomysłów, jak ją urozmaicić.

Pragniemy zaprosić do wspólnego przemarszu wszystkie organizacje i środowiska niezadowolone z rządów PiS. Nie będziemy koncentrować się na wspominaniu stanu wojennego i dziejów pierwszej “Solidarności”, ale na aktualnych zagrożeniach demokracji. W 1981 roku PZPR przy pomocy resortów siłowych próbowało zdławić i podeptać pierwsze demokratyczne zdobycze rodzącego się społeczeństwa obywatelskiego. Dziś sytuacja jest oczywiście inna. Polska stała się dojrzałym, demokratycznym państwem prawnym, członkiem rodziny europejskiej. Okazało się jednak, że nasze zdobycze nie są bezpieczne. Również w państwie demokratycznym siły populistyczne potrafią oszukać, zastraszyć lub przekupić część obywateli, dążąc do utrwalenia swojej władzy środkami sprzecznymi z Konstytucją. Nie potrzebują w tym celu ZOMO ani czołgów na ulicach. Wystarczy cynizm rządzących, obsadzanie urzędów państwowych ludźmi nieodpowiedzialnymi, zawłaszczanie instytucji publicznych, niszczenie organów kontrolujących konstytucyjność prawa.

Demokracja potrzebuje obrońców. Nie obroni jej kilka tysięcy członków KOD-u, dlatego musimy się sprzymierzyć z każdym, kto widzi, że w Polsce dzieje się źle. Wspólnymi siłami musimy obudzić w Polakach świadomych obywateli. Od dawnej “Solidarności” pożyczymy sobie hasło: CHODŹCIE Z NAMI!

strajk-obywatelski

 Uwaga! Zmiana czasu rozpoczęcia manifestacji. Zaczynamy na pl. Adama Mickiewicza o godzinie 19:30 (tuż po zakończeniu obchodów organizowanych przez “Solidarność”). Po niezbyt długiej części stacjonarnej przemaszerujemy z hałasem ulicą Święty Marcin pod numer 43, gdzie mieści się biuro Prawa i Sprawiedliwości. Tam urządzimy happening, po którym manifestacja zostanie zakończona (przed godziną 21:00). Gorąca prośba do wszystkich uczestników Strajku Obywatelskiego w Poznaniu: niech każdy zabierze z sobą latarkę — ręczną lub czołową zależnie od tego, co kto woli i co znajdzie w domu, ale im silniejszą, tym lepszą. Proszę się upewnić, że baterie są świeże i nie wyczerpią się po kilku minutach. Będziemy potrzebować wielkiej liczby latarek podczas przemarszu, żeby walczyć z ciemnotą i nieść rządzącym oświecenie.

8 thoughts on “13 grudnia 2016 – Strajk Obywatelski

 • 13 grudnia 2016 o 15:43
  Permalink

  Jetem poza krajem aż do polowy stycznia 2017 wiec nie mogę wziąć udziału….. i jest mi przykro – ale jestem z Wami! Wiesław B.

 • 13 grudnia 2016 o 14:02
  Permalink

  Będziemy. Niech światełka LED przepędzą ciemne moce zakompleksionego Dziada.

 • 13 grudnia 2016 o 10:00
  Permalink

  Też przyjdę!!!

 • 13 grudnia 2016 o 00:31
  Permalink

  A Piła ?

 • 12 grudnia 2016 o 23:56
  Permalink

  Będziemy!

 • 10 grudnia 2016 o 11:02
  Permalink

  To jest obowiązek każdego myślącego POZNANIAKA

 • 7 grudnia 2016 o 08:51
  Permalink

  Przyjdę !!!

 • 4 grudnia 2016 o 23:39
  Permalink

  Przyjdę

Komentarze są wyłączone.