Akcja poparcia KOD dla Prezydenta Jacka Jaśkowiaka!

W samo południe przed Urzędem Miasta Poznania spotkali się zwolennicy i wyborcy prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Spontaniczna akcja poparcia była odpowiedzią na haniebne porównania demokratycznie wybranego prezydenta do kontynuatora niemieckiej okupacji.

KOD zawsze będzie wspierał prezydenta Jaśkowiaka i jednym głosem mówił o jego zasługach nie tylko dla rozwoju miasta, ale o jego poszanowaniu wolności, niezależności i tolerancji.
Organizatorzy akcji mówili o powodach, dla których dziś się spotkali. Przypominano, że to dzięki Prezydentowi Jaśkowiakowi mamy Wolne Miasto Poznań. Zaapelowano o wsparcie inicjatyw Prezydenta Jacka Jaśkowiaka dla budowania społeczeństwa XXI wieku, otwartego i demokratycznego.
Uczestnicy poparli dotychczasową działalność Prezydenta Poznania. Wskazano również na niebezpieczeństwo pobłażania takim organizacjom, jak ONR czy inne faszyzujące ruchy.
Na zakończenie akcji do Urzędu Miasta przybył Prezydent Jaśkowiak. Entuzjastycznie powitany, także zabrał głos i dziękując KOD-erom potwierdził chęć dalszej pracy dla takiego Poznania, który na pewno będzie jednym z otwartych europejskich miast, szanującym prawa obywatelskie, tolerancyjnym i nowoczesnym.
To krótkie spotkanie udowodniło poparcie dla Prezydenta Jaśkowiaka nie tylko wśród KOD-erów, ale też innych mieszkańców Poznania. Ponadto jest zapewne pierwszym z serii takich działań, ale nie ostatnim.

Foto – Waldemar Andrzej Jóźwiak