Jeśli bliska Ci jest wolność słowa – podpisz petycję Amnesty International

Tomasz Piątek jest autorem głośnej książki “Macierewicz i jego tajemnice”. Kiedy książka ukazała się nakładem wydawnictwa Arbitror liczyliśmy, że opisane w niej powiązania Ministra Obrony Narodowej rządu RP Antoniego Macierewicza zostaną rzetelnie i drobiazgowo wyjaśnione. W Polsce istnieją instytucje do tego powołane: sejmowa komisja śledcza, prokuratura. W krajach demokratycznych podobne zarzuty są szczegółowo badane w interesie państwa, zgodnie z elementarną racją stanu.
Niestety w Polsce stało się inaczej. Ani Minister, ani Ministerstwo, ani przedstawiciele partii rządzącej nie zareagowali na interpelacje partii Nowoczesna ws. podejrzeń o niebezpieczne powiązania Antoniego Macierewicza i jego współpracowników zawartych w książce Tomasza Piątka. Przeciwnie to Minister Obrony Narodowej złożył do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Opisana wyżej sytuacja jest skrajnie niebezpieczna dla wolności słowa w Polsce oraz przejrzystości funkcjonowania organów państwa. W obronę polskiego dziennikarza angażują się m.in. OBWE, Reporterzy Bez Granic, Freedom House i Amnesty International.
Apelujemy o przestrzeganie wolności słowa w Polsce oraz wyjaśnienie zarzutów wobec ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza! Podpisujmy petycję Amnesty International.

One thought on “Jeśli bliska Ci jest wolność słowa – podpisz petycję Amnesty International

  • 25 sierpnia 2017 o 00:06
    Permalink

    Podpisujmy tę petycję. To ważny głos w walce o wolność słowa.

Komentarze są wyłączone.