Dzień NGO w Poznaniu – zapraszamy do stoiska KOD

Już w najbliższą sobotę – 24 września – po raz kolejny na placu Wolności zaprezentują się organizacje pozarządowe, my też tam będziemy!

W tym roku, organizacje pozarządowe mówią o sobie, że są niczym rośliny, od ziarenka, kiełkują, rozwijają się, kwitną i dają owoce. O godz. 13:00 wszystkie organizacje, wspólnie, w ramach happeningu stworzą zielony napis NGO z sadzonek, a Organizator – Pozarządowy Poznań – rozda 1,5 kiełkujących roślin i kwiatów Uczestnikom wydarzenia.

W ramach naszego stoiska chcemy ze szczególnym nastawieniem informować i zapraszać do rozmów nt. systemu edukacji, promując ogólnopolską akcję „NIE dla chaosu w szkole”, będziemy rozdawać ulotki ale najważniejsze rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać…. a nasze nowe zakładki do książek będą czekać na wszystkich.
Chcemy rozmawiać o edukacji bo wrzesień nakłania do tematu, jednak także będziemy opowiadać o tym czym KOD jest, jaka jest jego misja i w jaki sposób można się przyłączyć do nas. Będzie można wypełnić deklarację i porozmawiać z KODerami/KODerkami.
Dla najmłodszych przygotowujemy stolik z ogromną ilością kredek i wagonikami z akcji „Pociąg do Demokracji” , rysować będziemy cały dzień, gdyż chcemy pobić rekord Polski! zapraszamy Was z najmłodszymi!
A dla tych trochę starszych przygotowujemy rozgrywki karciane w rewelacyjną grę DEMOKRATIA.

Chcemy się przedstawić Poznaniowi i miło spędzić ten dzień.
Przyjdź do nas, porozmawiajmy, poznajmy się!
– plac Wolności stoisko 4b.

 

Paulina Kałek