Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Obserwatorium wyborcze, szkolenie dla koordynatorów i szkoleniowców

22 lipca 2018 @ 10:00

Szkolenie przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą być szkoleniowcami i/lub koordynatorami obserwacji wyborów, ale jest otwarte dla wszystkich – zarówno dla osób, które chcą uczestniczyć w obserwacji społecznej wyborów (Obserwatorium Wyborcze i inne organizacje społeczeństwa obywatelskiego), jak i dla tych, którzy chcą działać w imieniu komitetów wyborczych jako członkowie komisji lub mężowie zaufania.

Szkolenie obejmuje: prawo wyborcze, zasady działania i organizacji Obserwatorium Wyborczego, obserwację mediów, kampanii, rozmaitych procedur, obserwację głosowania i liczenia głosów.

Szkolenie trwa cały weekend (dwa pełne dni 10:00-18:00) z przerwami na obiad.

Zgłoszenia udziału: prosimy, żeby każdy, kto zamierza uczestniczyć, oznaczył “wezmę udział” w tym wydarzeniu lub zgłosił się bezpośrednio do któregoś z organizatorów.

Ważne, by każdy, kto może, miał podczas szkolenia przy sobie laptop oraz smartfon (ewentualnie zamiast smartfonu tablet), oba urządzenia o ile się da z możliwością dostępu do internetu.

Osoby, które przyjdą z telefonami lub tabletami z systemem Android, prosimy w miarę możności o zainstalowanie przed szkoleniem aplikacji KoBoCollect. Jak to zainstalować – schemat wyjaśniający jest w komentarzu do wydarzenia.

Oto główne materiały szkoleniowe:

Przezrocza:
http://www.skubi.net/obserwatorium-duze-szkolenie.pdf

Formularz testowy:
https://enketo.f2.ow.org.pl/x/#YYYZ

Formularz na dzień wyborów:
https://enketo.f2.ow.org.pl/x/#YYYN

Formularz monitoringu mediów:
https://enketo.f2.ow.org.pl/x/#YYYk

https://ow.org.pl/

Szczegóły

Data:
22 lipca 2018
Czas:
10:00
Wydarzenie Tagi:

Organizatorzy

Obserwatorium Wyborcze
KOD

Miejsce

Zamkowa 7a/2 Poznań