Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Prawo warte Poznania – Michał Laskowski i Maciej Gutowski

31 lipca 2018 @ 17:00

Iustitia Oddział Wielkopolski we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Międzynarodowego i Dyplomacji “Inter Gentes”, Łańcuch Światła Poznań oraz Pawilon zapraszają na drugie spotkanie w ramach cyklu “Prawo warte Poznania”.

„Prawo warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem.

W ramach naszego drugiego spotkania będziemy gościć sędziego Michała Laskowskiego i profesora Macieja Gutowskiego. W rozmowie z zaproszonymi prawnikami poruszymy tematy związane z Sądem Najwyższym.
Rozmowa będzie dotyczyć aktualnej sytuacji w sądownictwie, tego jakie zmiany są obecnie potrzebne i w jaki sposób najlepiej ich dokonać. Razem z naszymi gośćmi zastanowimy się skąd bierze się negatywne postrzeganie władzy sądowniczej i jakie działania mogą wpłynąć na zwiększenie zaufania do sądów. Zaproszonych specjalistów zapytamy również czy ich zdaniem obecnie zachodzące zmiany są w stanie poprawić funkcjonowanie sądów i poprosimy ich o opinię w kwestii zastosowania zmienionych przepisów w praktyce.

Po rozmowie, publiczność będzie miała możliwość zadawania pytań gościom cyklu “Prawo warte Poznania”.

Sędzia Michał Laskowski jest sędzią Izby Karnej Sądu Najwyższego od 18 grudnia 2009 roku. Pełni też rolę rzecznika prasowego SN. W latach 2010-2016 był członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego działającej przy Ministrze Sprawiedliwości.

Adwokat Maciej Gutowski jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Dziekanem poznańskiej Okręgowej Izby Adwokackiej. Specjalista z zakresu prawa cywilnego, handlowego, gospodarczego, organizacji wymiaru sprawiedliwości i prawa konstytucyjnego. Często udziela się w mediach, komentując wpływ proponowanych zmian w prawie na rzeczywistość.

Spotkanie będzie okazją do zadawania pytań i merytorycznej dyskusji

Szczegóły

Data:
31 lipca 2018
Czas:
17:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Iustitia oddział Wielkopolski

Miejsce

Park Stare Koryto Warty