Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Skuteczne przywództwo – wykład LUD

20 lutego 2019 @ 18:00 - 20:00

Darmowy

Latający Uniwersytet Demokracji zaprasza na wykład otwarty prof. dr. hab. Henryka Mruka „Skuteczne przywództwo – łut szczęścia, dobre geny czy mądra praca?”, który odbędzie się 20 lutego 2019 r., o godz. 18:00, w Poznaniu, w Centrum Konferencyjnym przy ul. Młyńskiej 12, sala 323.

Czym jest przywództwo w sensie kierowania sobą oraz innymi?

Z badań nad umysłem liderów wynika, że istotne znaczenie ma talent. A zatem warto szukać talentów w zakresie przywództwa oraz inwestować w takie osoby. To one będą pomocne w budowaniu lepszego świata, tworzeniu wspólnego dobra. To dotyczy genów.

Kolejna kwestia to doskonalenie siebie przez lidera. Lider powinien być o krok przed zespołem. Ważny jest dla niego plan rozwoju osobistego.

Prof. Mruk będzie mówił o sposobach zarządzania sobą, swoją energią, przez lidera. To dotyczy pracy nad sobą, rozwoju, mądrej pracy. Oraz o roli lidera w zespole – o nadawaniu kierunku, pokazywaniu sensu, komunikowaniu wartości, budowaniu kultury organizacyjnej zespołu, motywowaniu współpracowników, podejmowaniu decyzji, kształceniu następców, zarządzaniu różnorodnością. To dotyczy skuteczności, odpowiedzialności.

W swoich rozważaniach na temat przywództwa prof. Mruk poruszy też kwestie systemu wartości, etyki, morale i uczciwości lidera.

Prof. dr hab. Henryk Mruk jest emerytowanym profesorem Katedry Zarządzania Międzynarodowego (na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej) Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Obecnie wykłada w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu.

Jest cenionym wykładowcą na wszystkich poziomach studiów, szczególnie na studiach podyplomowych oraz programach MBA. Profesor posiada umiejętność skupiania wokół siebie młodych badaczy, dzięki czemu rozwijał badania w sferze marketingu i jego zastosowań. Współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami w zakresie tworzenia strategii rozwoju, budowania pozycji marki oraz wyceny jej wartości.

Prof. Mruk jest ekspertem w zakresie skutecznego przywództwa, marketingu, zarządzania sprzedażą. Obok strategii marketingowych, badania Profesora objęły również komunikację marketingową oraz zagadnienia kreatywności. Profesor jest członkiem kilku towarzystw naukowych, rad programowych kilku czasopism oraz przewodniczącym Kapituły Acanthus Aureus na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Był przewodniczącym oraz członkiem kilku rad nadzorczych („Jedynka”, „Delecta”, „Astra”, „Emax”). Przez prawie 20 lat był właścicielem i liderem Agencji Marketingowej „Focus”. Opublikował ponad 800 pozycji zwartych i artykułowych.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2234408766808054/

Serdecznie zapraszamy!

Latający Uniwersytet Demokracji

Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska

Szczegóły

Data:
20 lutego 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2234408766808054/

Miejsce

Młyńska 12
Ul. Młyńska 12
Poznań, 61-730
+ Google Map