Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Bartłomiejem Sienkiewiczem

Styczeń 21 @ 18:00 - 20:00

Darmowy

Zapraszamy na spotkanie z Panem Ministrem Bartłomiejem Sienkiewiczem, które odbędzie się w dniu 21 stycznia 2019 r., o godz. 18:00, w sali konferencyjnej na 4 piętrze biurowca Delta, ul. Towarowa 35 w Poznaniu.

Na spotkaniu porozmawiamy o książce „Państwo teoretyczne” oraz o aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

„Państwo teoretyczne” to książka o polskiej polityce, pisana przez analityka i polityka zarazem. Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska, autor słynnego twierdzenia, że „polskie państwo istnieje tylko teoretycznie”, opowiada o kulisach polityki. Ale przede wszystkim  o państwie, które mimo zaklęć kolejnych ekip rządzących jest nadal obce obywatelom, dalekie, niezrozumiałe a czasami dramatycznie nieporadne. Co jest powodem tego stanu i jak można go przełamać to istota książki. Dlaczego kodeks drogowy jest ważny dla obrony sądów przed zawłaszczeniem przez jedną partię polityczną? Czy szkoła w Polsce jest formą demoralizowania obywateli? Dlaczego pożary wysypisk śmieci są dramatycznym ostrzeżeniem przez potencjalną wojną? I w końcu, co można zrobić, żeby państwo w Polsce było sprawne a nie teoretyczne – na te i inne pytanie autor odpowiada w niebanalny, często zaskakujący sposób. To poruszająca diagnoza współczesnej Polski, a zarazem podsumowania prawie trzech dekad polskiej niepodległości. Pisana ostrym językiem, nie cofająca się przed przyznaniem się do własnych błędów, i bezlitosna w demaskowaniu zakłamania polskiej polityki. Lektura dla każdego, kto choć trochę się interesuje sprawami publicznymi, niezależnie od poglądów politycznych.

Bartłomiej Sienkiewicz (1961) — historyk, publicysta, urzędnik państwowy, polityk. Jeden z twórców polskich służb specjalnych po 1990 r.

Jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. XX w. aktywny uczestnik krakowskiej opozycji demokratycznej. W 1990 r. współtworzył Urząd Ochrony Państwa, a następnie Ośrodek Studiów Wschodnich, w którym przez osiem lat pełnił funkcję wicedyrektora ds. programowych (1991–1993, 1996–2001). Na początku lat dwutysięcznych odszedł z administracji państwowej i założył firmę analityczną (ASBS OTHAGO, potem „Sienkiewicz i Wspólnicy”). W 2013 roku premier Donald Tusk powierzył mu tekę ministra spraw wewnętrznych i koordynatora służb specjalnych (do 2014).

W trakcie spotkania będzie można nabyć książkę „Państwo teoretyczne”.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/274924799841607/

Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska

Szczegóły

Data:
Styczeń 21
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/274924799841607/

Organizator

KOD

Miejsce

Delta, ul. Towarowa 35