Kawiarenka KOD – 14.07.2016

kawiarenka-kodu-14-07-2016Za nami pierwsze czwartkowe spotkanie w ramach Kawiarenki KOD. Zainteresowanie było tak duże, iż można zażartować, że dzięki pogodzie, która niektórym osobom uniemożliwiła dotarcie, byliśmy w stanie zmieścić się w umówionym miejscu.

Głównym tematem rozmów była ewentualna radykalizacja działań naszych struktur na rzecz obrony demokracji w Polsce.  Niemal wszyscy obecni wzięli udział w ożywionej dyskusji i wspólnie doszli do wniosku, że takie spotkania są potrzebne.

Uczestnicy byli zgodni, iż obecnie priorytetem jest intensyfikacja działań, nie zaś radykalizacja, na którą być może przyjdzie jeszcze czas.

Pojawiły się postulaty,  które na pewno, w najbliższym czasie czy to w Sekcji Postulaty, czy podczas kolejnego spotkania Kawiarenki zostaną dokładniej omówione:

– konieczność dotarcia do mniejszych miejscowości zarówno z ideą KOD jak i akcją edukacyjną

– natychmiastowa potrzeba stworzenia materiałów edukacyjnych dotyczących skutków działań obecnej władzy; materiały mają miec krótką i skondensowana treść, opartą na hasłach

– propozycja organizacji cyklicznych konferencji prasowych organizowanych przez lokalne struktury, których celem będzie podsumowywanie destrukcyjnych działań władz

– potrzeba współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, prowadzącymi działania w obszarach zbieżnych z KOD

– postulat aby inne regiony nie dublowały swojej pracy i dzieliły się tworzonymi przez siebie materiałami

-Rozmawialiśmy także na temat tego, czy KOD powinien działać tylko i wyłącznie na zasadzie reakcji na działania władzy, czy także wyprzedzać jej ruchy i sam narzucać zasady swojej gry.

Pierwsze spotkanie KODowej kawiarenki uznajemy za ciekawe, co motywuje nas do przygotowań kolejnej, która odbędzie się już za tydzień w tym samym miejscu i to tej samej porze.

Dziękując przybyłym w dniu wczorajszym, serdecznie zapraszamy wszystkich w najbliższy czwartek.

Marek Krajewski – Koordynator Sekcji Postulaty

Foto – Marek Krajewski

KOD WLKP

One thought on “Kawiarenka KOD – 14.07.2016

  • 16 listopada 2017 o 14:35
    Permalink

    Jak bardzo pisiorstwo nienawidzi Polski i Polaków, skoro od dwóch lat niszczy polską konstytucję !!!!!

Komentarze są wyłączone.