KOD Cię dogoni kolejny raz – 13.09.2016 r.

13 września, nie bacząc na datę, przed biurem na Zamkowej w Poznaniu, stawiło się rowerowe grono koderek i kodowców, tych ostatnich – tym razem w sile dwóch.
Jak zwykle opatrzyliśmy nasze rowery we flagi KOD-u i ruszyliśmy.
Już do tradycji przejażdżek weszło inaugurowanie jazdy rundą dookoła Starego Rynku. Wśród klientów kawiarnianych ogródków nasz widok wzbudzał zainteresowanie, pojawiały się komentarze, a niekiedy także przyjazne gesty i oklaski.
Przejazd ciasnymi uliczkami Starego Miasta sprzyjał nawiązywaniu bliskiego kontaktu wzrokowego i wymianie uśmiechów z mijanymi przechodniami. Przecięliśmy ul. Wolnica i przed nami stanęło spore wyzwanie – podjazd na Wzgórze Św. Wojciecha. Tutaj słowa uznania dla dziarskich koderek, które mimo, że nie poruszały się na rowerach wyczynowych, pokonały stromy podjazd bez większych problemów.
Dalsza trasa przebiegała ul. Armii Poznań, Mieszka I oraz Al. Solidarności wzdłuż osiedli winogradzkich. Z mijających nas samochodów posyłano nam serdeczne gesty aprobaty, choć zdarzyły się też pojedyncze okrzyki, których treść i forma nie były warte, by poświęcić im uwagę.
Na ulicy Szelągowskiej wszyscy odczuli wielką ulgę, gdyż korzystając ze spadku terenu bez większego wysiłku mogliśmy pomknąć wygodnym zjazdem w dół, by spod Cytadeli, przez znajome Wzgórze Św. Wojciecha powrócić na Stary Rynek i na ul Zamkową.
Całą trasę przejechaliśmy po ścieżkach rowerowych, pasach i kontrapasach dla rowerzystów, więc wszyscy czuli się bardzo bezpiecznie, nawet ci, którzy nie mają większego doświadczenia w jeździe po ulicach miasta.
Przejechaliśmy ponad 10 km, lecz sympatyczna atmosfera sprawiła, że nie chciało nam się rozstawać. Niestety, wszystkie znaki na niebie wskazywały na zbliżający się wieczór, więc z konieczności musieliśmy się rozjechać do domów.
Spotkamy się niebawem, bo przecież znowu nadejdzie dzień kiedy „KOD Cię goni”.

Krzysztof Janczewski

zdjęcia – Gina Kałek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *