KOD Wielkopolska – w rocznicę napaści ZSRR na Polskę

KOD Wlkp. GRODZISK
Dziś w 77. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, KOD z Grodziska Wlkp. złożył kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności – postawionym w hołdzie poległym za wolność i ojczyznę.
Foto – Jarosław Czetowicz

KOD Wlkp. KALISZ
17 września br. w południe członkowie KOD z Kalisza, powiatu pleszewskiego, ostrowskiego, jarocińskiego i krotoszyńskiego złożyli kwiaty i znicze pod Pomnikiem Katyńskim i obeliskiem poświęconym Polakom – ofiarom Sybiru. W ten sposób upamiętnili 77. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Eugenia Pastuszek – córka legionisty z Armii Hallera i przewodnicząca Związku Sybiraków w Kaliszu, która podziękowała członkom KOD za pamięć o ofiarach stalinizmu i walkę o prawdę historyczną.
Foto – Tomasz Wasiak

KOD Wlkp. LESZNO
77. rocznica agresji ZSRR na Polskę. Pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu zebrała się dziś delegacja leszczyńskiego KOD aby upamiętnić tę rocznicę.
Foto – M. Machowiak

KOD Wlkp. PIŁA
Dziś, w 77. rocznicę agresji ZSRR na Polskę, w Pile pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu odbyły się uroczystości upamiętniające tę datę. Wśród przedstawicieli władz miasta, polityków, organizacji pozarządowych i mieszkańców Piły byliśmy również my – Komitet Obrony demokracji. Po złożeniu kwiatów, ustępując miejsca kolejnej delegacji, dobiegł nas głos – Brawo KOD!
Foto – Roman Oleś