Komunikat Zarządu Regionu KOD Wielkopolska

Komunikat Zarządu Regionu KOD Wielkopolska

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim bez wyjątku, którzy w ostatnich dniach z ogromnym zaangażowaniem i determinacją stają w obronie naszej wolności i demokracji!

Pragniemy poinformować, iż KOD Wielkopolska nie wzywa do “zaprzestania protestów ulicznych”. Tym bardziej Zarząd Regionu nie formułuje takich odezw.

Zachęcamy i będziemy zachęcać wszystkich ludzi, którym leży na sercu dobro Polski, by angażowali się w najróżniejsze formy protestu w granicach prawa, sił i możliwości.

Staramy się informować na Facebooku, stronie internetowej i Twitterze o trwających i planowanych protestach w całej Wielkopolsce, których organizatorami bądź współorganizatorami jesteśmy, a także o tych, do uczestnictwa w których zachęcamy respektując zasady określone przez organizatorów. Gorąco was zachęcamy do udziału zwłaszcza w tych miejscowościach, które na fali #ŁańcuchŚwiatła, zaznaczyły swoją obecność na mapie obywatelskiego niezadowolenia i zaczęły tworzyć fundamenty lokalnych grup opozycji demokratycznej.

Po gorącym okresie codziennych protestów w Poznaniu i całej Wielkopolsce, które z zapartym tchem śledziła cała Polska, które promowaliśmy i w których pomagaliśmy, przyszedł czas na odpoczynek. Nie jesteśmy pewni, czy to odpowiedni moment, ale szanujemy stanowisko organizatorów.

Uważnie słuchamy głosów Wielkopolan i pracujemy nad koncepcją oraz terminem kolejnych akcji protestacyjnych. Szczegóły podamy już wkrótce.

Adriana Machowiak
Grażyna Maria Ciesielska
Izabela Milewska
Tomek Adamiec
Sławomir Majdański
Zdzisław Kałek
Grzegorz Borys

#ZR_KOD_Wielkopolska

Zdj. www.facebook.com/PhoenixUAVO