Łańcuch Światła nr 13 w Poznaniu: #NieOdpuszczamy

Szanowni Państwo,

We wtorek, 26 czerwca 2018 r., o godzinie 21:00 na pl. Mickiewicza zbieramy się na trzynastym Łańcuchu Światła w Poznaniu. W związku z wejściem w życie z początkiem lipca ustawy o Sądzie Najwyższym, organizacje, ruchy społeczne i grupy opozycyjne jednoczą się, by wspólnie znów walczyć o #WolneSądy. Tym razem pod hasłem #NieOdpuszczamy. To jedno z wielu wydarzeń wokół apelu do Komisji Europejskiej, by podjęła się obrony praworządności w Polsce. Bierzemy jednak sprawy w swoje ręce, dlatego apelujemy do NAS, do wspólnoty Polek i Polaków, Obywateli i Obywatelek, by protestowali przeciwko zniszczeniu niezależnego sądownictwa. Tylko w ten sposób możemy coś osiągnąć.

Jak piszą organizatorzy: “Ratunkiem może być skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Może to zrobić Komisja Europejska, która stoi na straży przestrzegania Traktatów. Trybunał może wstrzymać działanie ustawy. Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej i jako jej obywatelki i obywatele możemy korzystać z europejskich instytucji do obrony naszych praw!”

Apelują również do nas:

✌️ Obywatelu, Obywatelko, Twoje prawa w Twoich rękach!
Przed nami ostatnia prosta w tym długim spacerze – a zatem do dzieła!
? udostępnij wydarzenie, zaproś znajomych! ?
? zamiast flagi tej czy innej partii weź lampkę, lub latarkę ?
? weź bęben, kocioł, lub inny gar, wstąp do naszej sekcji rytmicznej 🙂
? powtórz sobie tekst Hymnu Polski i Odę do Radości co by wybrzmiały pełną piersią (najlepiej wydrukuj dla siebie i kilka kopii więcej, by rozdać osobom stojącym obok)

Organizatorami spotkania są:
Poznaniacy, Poznanianki,
Polacy, Polki,
Europejczycy i Europejki,