Obywatelska Kontrola Wyborów – zaproszenie do udziału

Naszą rolą jako obywateli podczas najbliższych wyborów samorządowych będzie przede wszystkim kontrola nad ich prawidłowym, uczciwym oraz odpowiadającym wszelkim standardom demokratycznego państwa prawa przebiegiem.

Dlatego już dzisiaj informujemy, że regiony KOD, w tym KOD Wielkopolska przyłączą się do ogólnopolskiej akcji Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Akcji, której celem ponad wszelkimi podziałami, inną przynależnością społeczną lub partyjną jest kontrola rzetelności tychże wyborów na wszystkich możliwych do sprawdzenia etapach ich przebiegu.

Apelujemy zatem do członków i sympatyków KOD w naszym regionie, aby projekt OKW potraktowali jako jedną z najważniejszych inicjatyw w tym roku.

W skali kraju mobilizuje się już niewielka armia ludzi, także w Wielkopolsce nie może zabraknąć chętnych do współdziałania.

Będziemy potrzebowali koordynatora OKW na poziomie regionu, koordynatorów w powiatach, a także ludzi do pracy we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych.
Łącznie w całym kraju istnieje 27400 obwodowych komisji wyborczych, a w samej Wielkopolsce około 2000.

Zapraszamy do zapisywania się do projektu OKW. Zostawcie swoje dane kontaktowe, a będziecie informowani o kolejnych spotkaniach. Promujcie także ten link znajomym, aby się zapisywali – nieważne, w jakim miejscu kraju mieszkają. OKW będzie organizowane także w innych województwach, więc jeśli uzupełnią formularz, zgłosi się do nich koordynator regionu, w którym mieszkają.

Formularz zgłoszeniowy oraz dalsze informacje znajdują się na stronie OKW: okw.info.pl

Zarząd Regioniu
Komitetu Obrony Demokracji
Region Wielkopolska