prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska “Demokracja czy autokracja? Kto dziś popiera autorytarną władzę?” – zapraszamy na wykład LUD

Latający Uniwersytet Demokracji zaprasza na wykład prof. dr hab. Krystyny Skarżyńskiej „Demokracja czy autokracja? Kto dziś popiera autorytarną władzę?”, który odbędzie się 15 marca, o godz. 17:00, w sali konferencyjnej biurowca Omega, przy ul. Dąbrowskiego 79A w Poznaniu.

Prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska jest kierownikiem Katedry Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS oraz Pracowni Psychologii Politycznej w Instytucie PAN, członkiem Komitetu Nauk Psychologicznych PAN. Zajmuje się analizą zachowań oraz postaw społecznych i politycznych, zwłaszcza w kontekście zadowolenia z życia i społeczno-politycznego status quo. Autorka licznych publikacji w czasopismach naukowych i kilkunastu książek. Jest także analityczką i komentatorką aktualnych problemów i wydarzeń życia społecznego, m.in. w Gazecie Wyborczej i Polityce.

Prof. Skarżyńska aktualnie prowadzi badania nad stosunkiem do społecznego, ekonomicznego i politycznego status quo, społeczną percepcją polityki, ocenami sprawiedliwości aktualnego porządku społecznego oraz ich psychospołecznymi korelatami i konsekwencjami. Kieruje projektem badań nad akceptacją agresji w życiu społecznym i politycznym oraz rolą schematów świata społecznego. Wykład przedstawia różne powody odchodzenia od demokracji liberalnej: związane z potocznym wyobrażeniem dobrego i demokratycznego systemu, z poczuciem niesprawiedliwości oraz z charakterystykami mentalności, takimi jak światopogląd oraz rozumienie wolności.

Uwaga: tym razem wykład odbędzie się o godzinę wcześniej niż zwykle, czyli o godz. 17:00!

Serdecznie zapraszamy!

Latający Uniwersytet Demokracji Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska

LUD-1503baner