Protest KOD Wolne Media, Wolny Sejm, Wolna Polska – sobota, 17 grudnia

Kiedy w piątek 16 grudnia spontanicznie w ciągu dwóch godzin zorganizowaliśmy się i spotkaliśmy pod Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu, było widać moc. Było widać energię ludzi i chęć działania w obronie wolnych mediów oraz praw opozycji parlamentarnej.

Już następnego dnia zebraliśmy się ponownie. Było to znów równie spontaniczne i być może szalone, ale na pewno potrzebne. Niemal dwa razy więcej osób niż dnia poprzedniego głośno wołało WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, DEMOKRACJA. Hasło to pomału staje się sztandarem naszej działalności, ponieważ jak mało które tak trafnie oddaje wartości, w obronie których wychodzimy na ulice.

Przez niemal 90 minut w obecności takich gości Aleksandra Banasiak – legendarna pielęgniarka Czerwca 56, Jacek Jaśkowiak – Prezydent Wolnego Miasta Poznań czy Krystyna Stachowiak i Marian Dźwinel pełni zapału i energii manifestowaliśmy swój sprzeciw wobec uzurpatorskich zapędów posła Kaczyńskiego.

Mimo bardzo niskiej temperatury wszyscy uczestnicy manifestacji wytrzymali do ostatniej minuty, głośno wznosząc hasła oraz śpiewając Mazurka Dąbrowskiego. Wszyscy obiecaliśmy sobie, że będziemy czuwać, bo nikt z nas nie zna dnia ani godziny, kiedy znowu będziemy musieli wyjść na ulicę.

I znowu wszyscy wyjdziemy.

Sławomir Majdański