Protest w sprawie aresztowania Józefa Pinora

Józef Pinior, bohater stanu wojennego, były eurodeputowany i senator, został wraz z 10 innymi osobami zatrzymany przez CBA i przewieziony z Dolnego Śląska do Poznania “w związku z zamiarem” postawienia mu przez Prokuraturę Krajową zarzutów korupcyjnych.

Nie wypowiadamy się na temat zarzutów, zanim zostały postawione, choć trudno uwierzyć, żeby człowiek o kryształowej reputacji i ogromnych zasługach dla kraju połaszczył się na łapówkę. Jednak już teraz protestujemy przeciwko temu, w jaki sposób działają organy ścigania. Nalot CBA o 6:00, kilkugodzinne przeszukanie prywatnego domu przy asyście państwowej telewizji i przewiezienie zatrzymanego do innego województwa – to metoda śmierdząca na milę propagandą i zamiarem zastraszenia opozycji.

Śledztwo toczące się od półtora roku, w którym dotychczas nie padły zarzuty na tyle ciężkie, żeby usprawiedliwić potraktowanie kogokolwiek jak gangstera zamiast zaproszenia do prokuratury w celu złożenia wyjaśnień — nagle nabiera rozpędu i powoduje hałas medialny akurat w chwili, gdy PiS przepycha nocą przez parlament kolejny pakiet ustaw populistycznych i niszczących demokrację. Dzisiejsza “Solidarność” tchórzliwie i koniunkturalnie nabiera wody w usta, gdy jej historyczne autorytety są opluwane i poniżane przez arogancką władzę.

Zbliża się rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Zakompleksiony człowieczek, który “13 grudnia spał do południa”, tryumfuje nad bohaterem, który uratował przed władzami komunistycznymi 80 milionów zł z konta dolnośląskiej “Solidarności”, przez ponad rok ukrywał się ścigany listami gończymi, a następnie kilkakrotnie był więziony u schyłku PRL.

Sprzeciwiamy się metodom zastosowanym przez Prokuraturę Krajową. Dlatego Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska zorganizował pikietę protestacyjną w środę, 30 listopada 2016 r., o godz. 13:00 przedWielkopolskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, przy ul. Młyńskiej 11a.

Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska

Zdj. Waldemar Andrzej Jóźwiak

pinior1 pinior2 pinior3 pinior4 pinior5 pinior6 pinior7