Rocznica Poznańskiego Czerwca ’56

Drogie Koleżanki,
Drodzy Koledzy,

Zbliża się kolejna rocznica Poznańskiego Czerwca 1956, który na trwałe wpisał się w historię Poznania, Polski i całej Europy. To właśnie w Poznaniu doszło do pierwszego, otwartego buntu polskich obywateli przeciwko totalitarnej, komunistycznej władzy; to właśnie tutaj rozpoczęła się długa droga do wolnej i demokratycznej Polski.

W imieniu KOD WIELKOPOLSKA zachęcamy wszystkich do udziału w licznych oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami tej rocznicy, które są organizowane w Poznaniu. Miło nam zakomunikować, że dzięki inicjatywie i zaangażowaniu naszych grup lokalnych rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 zostanie symbolicznie uczczona 28 czerwca także w Kaliszu, Lesznie i Pile.

Bez wątpienia na naszą szczególną uwagę zasługują główne uroczystości, które rozpoczną się w środę 28 czerwca o godzinie 18.30 na pl. Mickiewicza w Poznaniu pod Poznańskimi Krzyżami. Oficjalna delegacja KOD WIELKOPOLSKA złoży kwiaty pod pomnikiem, ale o wiele ważniejszy będzie przede wszystkim liczny udział naszych członków i sympatyków. Dlatego gorąco apelujemy o obecność na pl. Mickiewicza w Poznaniu, aby w należyty sposób uczcić pamięć ofiar i uczestników Poznańskiego Czerwca 1956 !

Zarząd Regionu
KOD WIELKOPOLSKA