Wykład LUD dra M. Krotoszyńskiego „Rozrachunek z przeszłością…”

23 października zapraszamy na wykład otwarty Latającego Uniwersytetu Demokracji w Poznaniu

Zapraszamy na wykład otwarty dra Michała Krotoszyńskiego „Rozrachunek z przeszłością w demokratycznym państwie prawa. Granice i praktyka rozliczeń”, który odbędzie się w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji w Poznaniu w poniedziałek, 23 października, o godz. 18:00, w sali konferencyjnej na poziomie A biurowca Delta, przy ul. Towarowej 35.

W trakcie wykładu zostanie przedstawiona problematyka rozliczeń z poprzednim ustrojem – wciąż aktualna w polskiej debacie publicznej – w perspektywie prowadzonych od lat w nauce światowej badań nad transformacjami ustrojowymi. Zarysowane zostaną: sposoby, na jakie państwa rozliczają niełatwą przeszłość, problemy związane z takim rozrachunkiem oraz zalecenia, jakie formułuje się w tym zakresie. Omówione zostaną też polskie doświadczenia w odniesieniu do polityki wobec przeszłości, z uwzględnieniem zmian, jakie w tej dziedzinie zaszły w ostatnim czasie.

Wykład poprowadzi Michał Krotoszyński – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UAM. Radca prawny. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień rozliczeń z przeszłością, wykładni prawa oraz aksjologii. Problematyce rozrachunków z minionym ustrojem poświęcona jest jego książka „Modele sprawiedliwości tranzycyjnej”, która ukazała się w 2017 r. nakładem Wydawnictwa Naukowego UAM.

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1952773038294900/

 

Latający Uniwersytet Demokracji

Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska