Zaproszenie na wykład otwarty prof. A. Wolff-Powęskiej

15991356_814586692042293_1142261491_o

 Latający Uniwersytet Demokracji zaprasza na wykład otwarty prof. dr hab. Anny Wolff-Powęskiej „Rewolucja konserwatywna w Polsce po 1989 r.: idee, wizje, mity”.

Wykład odbędzie się 17 stycznia 2017 r., o godz. 18:00, w sali konferencyjnej biurowca Delta, ul. Towarowa 35 w Poznaniu.

Prof. dr hab. Anna Wolff-Powęska jest historykiem idei i politologiem, wieloletnią dyrektor Instytutu Zachodniego; wykłada na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Jest autorką wielu prac naukowych z zakresu europejskiej myśli politycznej oraz kultury politycznej Niemiec. Od 1990 r. popularyzuje wyniki swych badań w “Gazecie Wyborczej”.

Przedmiotem wykładu będzie analiza idei i twórczości intelektualnego zaplecza rządzącej partii, określającego się mianem konserwatywnej rewolucji. Prof. Wolff-Powęska interesuje się przedstawioną przez to środowisko diagnozą kondycji Polski w XXI w. i proponowaną terapią. Jej uwaga koncentruje się na takich tematach jak: wolność, demokracja przedstawicielska, prawa człowieka, stosunek do przeszłości, wizje przyszłości.

Serdecznie zapraszamy!

Latający Uniwersytet Demokracji

Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *