Zaproszenie na wykład otwarty Wiesława Romanowskiego “Czy polityka historyczna mieści się w koncepcji demokratycznego państwa prawa?”

W dniu 12 kwietnia, o godz. 18:00, w sali konferencyjnej na 4 piętrze biurowca Delta, przy ul. Towarowej 35 w Poznaniu w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji odbędzie się wykład otwarty Wiesława Romanowskiego „Czy polityka historyczna mieści się w koncepcji demokratycznego państwa prawa?”.
Na przykładzie analizy konfliktu polityki historycznej Polski, Ukrainy i Rosji – szczególnie sporu o Stepana Banderę – Wiesław Romanowski, dziennikarz, pisarz i dyplomata, spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy polityka historyczna mieści się w koncepcji demokratycznego państwa prawa.
Redaktor Wiesław Romanowski to autor książek: “Bandera ikona Putina”, (Warszawa 2017), “Bandera terrorysta z Galicji” (Warszawa 2013), “Ukraina Przystanek Wolność”( Kraków 2007) oraz wielu filmów dokumentalnych, m.in.: ” Znak pokoju” (TVP 1995) – biograficznego filmu o Andrzeju Drawiczu, “Feliks znaczy szczęśliwy” (TVP 2009) – biograficznego filmu o Feliksie Dzierżyńskim. Wiesław Romanowski to także dyplomata, korespondent zagraniczny TVP w Kijowie (1999-2006), działacz pierwszej “Solidarności”, internowany w stanie wojennym, z wykształcenia socjolog, studiował na UAM w Poznaniu i Uniwersytecie Warszawskim, publikuje w “Polityce” i “Gazecie Prawnej”.

Na wykładzie będzie można nabyć jego najnowszą książkę “Bandera ikona Putina”.

Zapraszamy serdecznie!

Latający Uniwersytet Demokracji
Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska

cover-romanowski2